ONSDAGSCYKLING
Startar den 8 maj kl. 18.30 med samling på parkeringen vid Ånge Möbelaffär.
Alla är hjärtligt välkomna!

Kontakt
Anna Öhman
Tel 070 6268580
Roger Öhman Tel 070 241 78 26 

E- post: ljungandalenrunt@gmail.com

Resultat tider

Borgsjön runt - 33 km
1 344 Simon Frost 0:33:15 1:05:20
2 348 Ronny Karlsson 0:33:15 1:05:29
3 347 Christer Karlsson 1:05:40
4 338 Sten-Ove Danielsson Ånge 0:33:15 1:05:56
5 330 Orvar Nilsson 0:35:12 1:11:22
6 342 Valeria Dralova Ånge 0:42:08 1:22:54
7 339 Kjell Persson Ånge 1:23:45
8 346 Ronny Lundahl 1:23:46
9 333 Nicklas Olsson Ånge 0:43:37 1:26:59
10 331 Thomas Bäckman 0:43:39 1:27:05
11 337 Conny Wrede 1:27:16
12 345 Birgitta Lindgren 0:42:27 1:28:10
13 336 Maja Hansson Ånge AkzoNobel 0:43:48 1:30:21
14 334 Per-Olov Fors Sundsvall 1:30:22
15 328 Johanna Sandell Ånge 0:47:11 1:35:33
16 341 Nilla Herrlin 0:49:47 1:37:11
17 340 Ola Hjertström 1:37:11
18 327 Eva Huss 1:39:57
19 343 Eva Westin 0:57:53 1:53:32
20 325 Britt-Marie Dahlqvist Ånge 1:21:20 2:06:18
21 349 Leo Thor 1:02:44 2:08:41
22 350 Agneta Erkstan 1:24:48 2:42:17
23 326 Anna Öhman Ånge 1:24:59 2:42:26
DNS 323 Lisbeth Nylund Härnösand DNS DNS 324 Åsa Wreede Fränsta DNS DNS 332 Cecilia Fhanér Ånge DNS DNS 335 Patrik Eriksson Ånge AkzoNobel DNS

Byforsen runt - 60 km

1 249 Din Koldzo 0:48:40 1:43:34
2 256 Stefan Zell 0:48:41 1:43:35
3 248 Daniel Yarnold Ånge AkzoNobel 0:50:48 1:19:29 1:50:24
4 259 Arvid Haga 0:52:08 1:27:04 1:57:51
5 263 Bahabolom Teame Ånge 0:50:00 1:57:51
6 231 Roger Öhman Ånge 0:52:08 1:27:05 1:58:43
7 233 Kenneth Jakobsson Sundsvall 0:53:21 1:27:04 1:58:43
8 243 Göran Näslund Ånge 0:53:21 1:27:05 1:58:43
9 238 Lars Henriksson Ånge 0:55:53 1:28:15 2:04:37
10 246 Sören Westerlund Bräcke 0:57:06 2:08:37
11 247 Kent Lagergren Ånge 0:57:13 2:11:07
12 257 Håkan Karlsson 0:59:41 2:15:17
13 254 Maria Frost 1:00:31 1:35:00 2:16:36
14 230 Kjell Karström Ånge 1:02:04 1:39:50 2:19:32
15 245 Adam Ekberg 1:05:28 1:41:43 2:19:46
16 244 Mia Junno Gelin 1:04:30 1:41:44 2:19:46
17 239 Helene Persson Ånge kommun 1:00:48 1:38:11 2:20:49
18 251 Eva Svensson Berglund 1:05:44 2:23:15
19 242 Nina Ölund Team Ljungskog 1:05:44 2:23:15
20 252 Sofia Näslund 1:05:44 2:23:15
21 253 Elinor Hoff 1:05:45 2:23:15
22 250 Ingrid Ädel Team Ljungskog 1:05:45 2:23:16
23 255 Kristina Nilsson 1:07:26 1:49:22 2:29:50
24 236 Peter Hammarström 1:07:21 1:49:16 2:33:44
25 237 Härje Johansson Funäsdalen 0:59:00 1:40:37 2:33:52
26 234 Kristina Helsing Strömberg Sundbyberg 1:07:23 1:49:56 2:36:29
27 235 Jan Strömberg Sundbyberg 1:07:23 1:49:56 2:36:29
28 260 Micko Erkstam 1:19:08 2:07:16 3:08:24
29 261 Margareta Engholm 1:35:42 3:52:11
30 262 Christer Engholm 1:35:43 2:46:18 3:52:14
DNF 232 Håkan Åkerman Mora 1:16:03 DNF DNF 258 Rickard Olsson DNF Ljungandalen Runt 2018-09-15 Placering StartNr Namn Lag Byforsen Stöde Erikslund Ånge Timing by Alnö Race Team 2 DNS 240 Sara Gullheim Ånge DNS DNS 241 Kjell-Ove Larsson Ånge AkzoNobel DNS

Stöde runt - 115 km
1 127 Eva Lagrange ART 0:45:36 1:30:34 2:41:17 3:07:38
2 146 Johan Öberg 0:45:39 1:30:36 2:41:18 3:07:38
3 126 Nicklas Jonsson Obbola IK cykel 0:45:36 2:41:18 3:07:46
4 137 Gustaf Lindqvist ART 0:45:36 2:41:18 3:07:48
5 142 Emma Alnehem 0:45:36 3:07:50
6 117 Jakob Holmberg 0:45:38 1:30:35 2:41:18 3:07:51
7 132 John Nilsson 0:45:37 2:41:18 3:07:51
8 138 Ulf Holgersson ART 0:45:38 1:30:35 2:41:19 3:07:51
9 130 Johan Edelsvärd 0:45:36 1:30:35 2:41:17 3:09:31
10 122 Thomas Karlsson Sundsvall 0:45:39 1:30:35 3:22:59
11 144 Jonas Nilsson ART 3:30:45
12 123 Jonas Lindqvist Funäsdalen 0:49:04 1:38:56 3:00:46 3:32:05
13 119 Marko Kohtala Ånge 0:49:05 1:38:56 3:00:46 3:32:06
14 147 Johan Miller ART 0:45:39 1:30:37 2:57:25 3:32:32
15 141 Leif Sundling 0:47:46 1:37:57 3:01:26 3:34:00
16 140 Jörgen Söderqvist 0:47:46 1:37:57 3:01:26 3:34:01
17 133 Mats Nordin ART 0:45:38 3:38:25
18 131 Davide Costadone ART 0:45:38 1:37:03 3:05:43 3:38:25
19 145 Andreas Backström 1:37:58 3:38:25
20 139 Sofia Holgersson 0:54:07 1:47:12 4:08:28
21 128 Emelie Johansson 0:54:06 1:47:11 3:33:23 4:08:28
22 143 Magnus Velander 0:51:23 3:33:52 4:09:55
23 116 Juha Klint ART 0:51:29 1:47:20 3:35:27 4:13:23
24 134 Joakim Andersson 0:52:42 1:47:12 4:15:59
25 136 Per Ersson 0:54:07 1:47:12 4:16:13
26 135 Tove Emtfeldt 0:54:06 1:47:11 4:16:15
27 125 Kent Axelsson Ånge 0:56:13 1:58:49 3:55:04 4:29:22
28 124 Kent Nilsson Östersund 0:56:13 1:58:48 3:55:04 4:29:23
29 121 Peter Gustavsson 0:58:16 2:01:21 3:57:59 4:35:21
30 118 Katarina Johansson 1:09:24 4:42:13
DNF 129 Christer Jacobsson ART 0:45:38 2:08:37 DNF DNF 120 Jonny Nilsson Ånge 0:56:13